Menu

Rozkminki Wulwodynki

czyli wulwodynia w średnim mieście :)))

Teoria i praktyka czyli o mojej biblioteczce i miłości do warsztatów

rozkminki-wulwodynki

Kochane moje Czytelniczki, miałam w planach wpis systematyzujący jakie książki i artykuły oraz portale internetowe , jak również fanpjdże na FB były i są  pomocne w "ogarnięciu" naszej choroby i tematów pokrewnych. A temat bieżący, na świeżo to sprawa gimnastyki dna miednicy . Są też książki traktujące o tejże gimnastyce, więc tematy się łączą. Poza tym jest taka jedna Pani, zwana Panią od CIpek, czyli Kamila Raczyńska- Chomyn, która na gimnastyce mięśni dna miednicy zna się jak mało kto, a ostatnio wydała w formie ebooka książkę :Wystarczająco Dobre Ciało", gdzie o naszej przypadłości też jest. Książka rewelacyjna, świetnie podejmująca temat ciałopozytywności, seksualności, dorastania, związków międzyludzkich. Lektura obowiązkowa dla każdej z nas.  Ja zamierzam swój egzemplarz wydrukować, oprawić i postawić na półce z książkami, które czekają na moją córkę.

Polecam Wam książki

Benita Cantieni Tigerfeeling. Trening mięśni dna miednicy dla niej i dla niego

Benita Cantieni 52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki


Yvonne Keller, Judith Krucker, Marita Seleger  W drodze do istoty kobiecości - o gimnastyce metodą BeBO z 40dniowym planem treningu.

dr Katarzyna Jasiewicz Ciałoterapia - o zdrowiu, akceptacji i pielęgnacji naszych ciał, ze szczególnym uwzględnieniem brzucha i miednicy

Brochmann Nina i Dahl Stokken Ellen - Radości z kobiecości - o jakże znaczącym podtytule o zarządzaniu narządami. - Szerokie spektrum wiedzy o naszych narządach i zdrowiu intymnym - jest o wulwodynii jak jednostce chorobowej !!!

Kamila Raczyńska -Chomyn "Wystarczająco dobre ciało" - REWELACJA nadaje się na podręcznik do wychowania seksualnego,dla każdego w każdym wieku.

Gita S Iynegar "Joga doskonała dla kobiet"- dla tych które ćwiczą jogę lub mają ochotę na przygodę z nią . Warto

H David Coulter Anatomia Hatha jogi - podręcznik dla  uczniów, nauczycieli i praktykujących - napisane profesjonalnym językiem , nie przeczyta się jednym tchem, ale fajnie wytłumaczone jak działa joga na interesujące nas obszary ciała , i nie tylko te.

Ewa Baszak Radomańska i Jolanta Sobkowicz Seks w stałym związku - publikacja naszego polskiego guru od wulwodyni Pani Doktor Baszak Radomańskiej twórczyni i szefowej Terpy. Świetna publikacja. Lektura obowiązkowa dla współczesnych "związkowców". Jak przeczytałam - jednym tchem - to kazałam przeczytać mężowi i zakupiłam dla przyjaciółek. Też musiały przeczytać :)))

Michalina Wisłocka(MISTRZYNI- przypis od autorki:))) :Sztuka kochania: - pozycja stara jak swiat. Dla mnie bomba. Pomimo, ze to wszystko niby wiedziałam to i tak warto było przeczytać .

David Bercelli Zaufaj ciału - książka o gimnastyce  TRE , jak powstało, skąd pomysł i po kolei opisane ćwiczenia

John C Parkin "Filozofia F..ck it Czyli jak osiągnąć spokój ducha" - bardzo przydatna filozofia w obliczu naszej choroby :)) I nie tylko....

i jest jeszcze jedna książka warta polecenia o refleksoterapii - ale nie pamietam tytułu i autora. Jutro bede u mojej Pani Refleksolog to Wam napiszę suplement do tego wpisu :

Strony internetowe

www.terpa.eu

vulvodynia.pl- 

dobrecialo.pl

https://www.knapik-rybka.org.pl/edukacja/wulwodynia/

www.gimnastykaslowianska.pl

na FB

Vulvodynia polska - grupa otwarta i grupa zamknięta

Slovianka.Praca z ciałem - o gimnastyce słowiańskiej

Artykuły z internetu

https://simplife.pl - joga na seks

www.portalyagi.pl/blog/joga-a-seks/

www.okiemfizjoterapeutki.com/cwiczenia-miesni-dna-miednicy/

https://jogafusion.pl/dno-miednicy-rownowadze/

https://bosonamacie.pl/poznaj-swoje-dno-miednicy/

www.szkolapracyzcialem.pl/blog/jak-cwiczyc-miesnie-dna -miednicy

https://mamaginekolog.pl/miesnie-dna-miednicy/

I na dzisiaj tyle. Godzina  jest późna, a ja padnięta.  Dziś dałam radę tylko bibliografię :)))

O gimnastyce , warsztatach i mojej miłości do nich, czyli o praktyce będzie cały następny wpis ....

 

 

© Rozkminki Wulwodynki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci